PIERWSZE KROKI

DLA OSÓB CHCĄCYCH DOŁĄCZYĆ DO KLUBU PO RAZ PIERWSZY

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA TRENING PRÓBNY?

  • Przez trening próbny rozumiemy pierwszy trening dziecka w danej grupie (nie ma tworzonych specjalnych dni treningów próbnych) zapisy są przyjmowane drogą mailową na adres midorino.judo@gmail.com lub telefonicznie 883696009.
  • W tytule prosimy wpisywać imię i nazwisko uczestnika oraz miejsce chęci podjęcia zajęć docelowych, np. Przedszkole nr 160 – Karol Nowak.
  • W odpowiedzi otrzymają Państwo termin treningu próbnego (dziecko nie zgłoszone na trening mailowo nie zostanie dopuszczone do treningu próbnego).

          Nasze zajęcia skierowane są do dzieci, które ukończyły 4 lata (liczy się data urodzenia). Młodszych dzieci do klubu nie przyjmujemy.

STRÓJ NA PIERWSZE ZAJĘCIA I OBOWIĄZKOWA WODA

          Na treningu próbnym dziecko musi mieć strój sportowy, czyli koszulka + spodenki – ważne by były bez suwaków, lepiej z długimi nogawkami, obuwie na zmianę (dzieci ćwiczą na bosaka, ale poruszają się po klubie w zmienionym obuwiu, dzięki temu nie wnoszą piachu/brudu na mate, preferowane obuwie typu klapki, crocsy, japonki. Ponadto pamiętajcie państwo aby dziecko miało ze sobą butelkę minimum 0,5 l. wody (bardzo prosimy o zwrócenie uwagi co piją dzieci – unikamy wód słodzonych typu woda cytrynowa / truskawkowa etc, soków i napojów gazowanych). Trener prowadzący wskaże, w którym miejscu na sali taką butelkę można postawić – WAŻNE! Prosimy o podpisywanie lub oznaczanie butelek – np. jakąś naklejką by dziecko wiedziało, która jest jego lub stosowanie bidonów z oznaczeniami.

NIEPRZEBYWANIE RODZICÓW PRZY MACIE

          Jedną z zasad w naszym klubie jest nieprzebywanie rodziców przy macie podczas treningów – wiemy, że na samym początku będzie to trudne, ale staramy się by dzieci przyzwyczajały się do trenera, podczas zajęć zwracały uwagę na kolegów i trenera a nie na rodziców, którzy siedzą wkoło maty. Pierwsze dwa treningi nowo powstałej grupy są dla Państwa otwarte. Po okresie przejściowym, czyli ok. miesiąca od rozpoczęcia sezonu trenerzy będą egzekwowali tą zasadę. Z doświadczenia wiemy, że dzieci dużo lepiej koncentrują się na zajęciach, gdy rodzica nie ma w zasięgu wzroku.

CO PRZED TRENINGIEM?

          Prosimy pamiętać by przed zajęciami pójść z dzieckiem do toalety, by nie było potrzeby wychodzenia w trakcie treningu. 

DALSZE KROKI PO ODBYCIU TRENINGU PRÓBNEGO?

          Po odbyciu treningu próbnego należy wysłać maila z potwierdzeniem (lub rezygnacją) na adres mailowy, z którego otrzymali Państwo potwierdzenie udziału w treningu próbnym, w odpowiedzi otrzymają Państwo dokumenty członkowskie które należy wydrukować, podpisać i przed następnym treningiem przekazać trenerowi prowadzącemu. Tylko złożona deklaracja gwarantuje miejsce w grupie. Brak złożonej deklaracji skutkuje niedopuszczeniem do zajęć.

BADANIA SPORTOWE

          W przypadku grup wczesnoszkolnych i starszych obowiązkowe jest dostarczenie zaświadczenia o zdolności do uprawiania judo i udziału we współzawodnictwie (bez względu na to, czy dziecko czynnie startuje w zawodach). Takie zaświadczenie można uzyskać od lekarza medycyny sportowej lub lekarza POZ. Na dostarczenie takiego zaświadczenia jest miesiąc od przystąpienia do grupy JUDO.  Do sekcji należy przekazać kopię badań, oryginał zostawiają Państwo dla siebie. Brak badań skutkuje niedopuszczeniem do zajęć do momentu przedstawienia aktualnego zaświadczenia.

OPŁATY

          Po złożeniu deklaracji dziecko staje się członkiem Sekcji Midorino Judo w Klubie AZS AWF Judo Poznań i z tego tytułu wnoszone są comiesięczne opłaty według dokumentów członkowskich.

PAKIET STARTOWY (Grupa wczesnoszkolna i starsze)

          W ciągu dwóch miesięcy od momentu przystąpienia do klubu obowiązkowo trzeba zakupić kwalifikowany strój sportowy – Judogi. Istnieje możliwość zakupu stroju w postaci pakietu startowego. Koszt pakietu uzależniony jest od rozmiaru judogi. W skład pakietu wchodzi klubowa judogi (strój), naszywka (z herbem) oraz koszulka klubowa.

REZYGNACJA Z CZŁONKOSTWA

  • Rezygnacja z członkostwa w klubie musi mieć formę pisemną. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni liczony od dnia przyjęcia rezygnacji z członkostwa w klubie
  • Samo zaprzestanie przychodzenia na treningi nie jest równoznaczne z rezygnacją z członkostwa, obowiązek opłacania składek mija w momencie zaprzestania członkostwa w klubie.
  • Aby rezygnacja została przyjęta muszą być uregulowane wszystkie zobowiązania wobec klubu, w tym np. składki członkowskie.

          Nabory do klubu prowadzimy przez cały rok, natomiast dbając o jakość zajęć to sekcja i trener ostatecznie podejmują decyzję do której grupy może dołączyć nowy uczestnik.

Zanim rozpoczniesz przygodę uważnie zapoznaj się z zasadami treningów